مسابقه نقاشی دراقلیددرمورد خشونت| ویکی پدیا فارسی

مسابقه نقاشي  

كتابخانه رایحه در نظر دارد برای گروه سنی كودك اقدام به برگزاری مسابقه نقاشي نماید. لذا از اعضای محترم و علاقمندان به شركت در این مسابقه دعوت به عمل می آید.
زمان مسابقه آخر خرداد ماه میباشد. زمان دقیق هفته آخر خرداد اعلام خواهد شد.
موضوع مسابقه: روزه

ادامه مطلب  

مفهوم خشونت  

خشونت، مقوله‏های مختلفی را در بر می‏گیرد كه در تعریف آن باید ملحوظ شوند. معضلی كه در مورد خشونت وجود دارد این است كه اولین بار كه به خشونت نگاه كردند، خشونت‏های جسمانی شدیدی بود كه فرد را به بیمارستان می‏فرستاد. این نگاه از غرب شروع شد؛ حدود سال‏های ۱۹۶۷، ۱۹۶۸ اولین نگاه‏ها به خشونت پدیدار شد و تا الان كه حدود سی سال (سه دهه) كار در مورد خشونت صورت گرفته، انواع و اقسام مختلف آن مشخص شده است.

ادامه مطلب  

تعریف خشونت و انواع آن:  

تعریف خشونت و انواع آن: 
از آن‌جا که خشونت بدنی ساده‌ترین نوع خشونت است تا امروز هم اکثر محققان در این زمینه کار می‌کنند. تعاریف اولیه‌ای که برای خشونت ارایه شدند نیز بیشتر در رابطه با خشونت بدنی است. گلز و استراوس دو پژوهشگری که سال‌ها در زمینه خشونت خانگی فعالیت کرده‌اند، خشونت را به‌عنوان رفتاری با قصد و نیت آشکار یا رفتاری با قصد و نیت پوشیده اما قابل‌درک جهت واردکردن آسیب بدنی به فرد دیگر تعریف کرده‌اند. 

ادامه مطلب  

خشونت خانگي  

خشونت‌ در خانواده‌ معنا و مفهوم‌ مختلفی‌ را در بر می‌گیرد. خشونت‌ والدین‌ با فرزندان‌، فرزندان‌ نسبت‌ به‌ هم‌، مرد نسبت‌ به‌ زن‌ و برعکس‌ جزو خشونت‌های‌ خانوادگی‌ هستند. اما شایع‌ترین‌ نوع‌ خشونت‌، رفتار خشونت‌آمیز و همراه‌ با سلطه‌ مرد نسبت‌ به‌ زن‌ است‌. این‌ خشونت‌ می‌تواند درقالب‌ خشونت‌های‌ جسمانی‌، جنسی‌، روانی‌ و روحی‌ و عاطفی‌ باشد. اما یکی‌ از شاخص ترین‌ نمونه‌های‌ خشونت‌ خانگی‌ محدود کردن‌ زنان‌ در

ادامه مطلب  

مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهید صمدزاده سیه رود  

 
مسابقه نقاشي و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهید صمدزاده سیه رود
 به مناسبت هفته دولت مسابقه نقاشي و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهر سیه رود برگزار گردید.
 همزمان با پنجمین روز از هفته دولت و جهت گرامیداشت این ایام مسابقه نقاشي و رنگ آمیزی با همت کتابخانه عمومی شهر سیه رود برگزار گردید.این مسابقه بین رده های سنی 7 تا 12 سال با موضوع آزاد برگزار شد که در پایان با اهدای جوایز نفیس به صاحبان آثار برتر از آنان تقدیر بعمل آمد. لازم به ذکر است که بخ

ادامه مطلب  

مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی امامت بومهن  

هاجر قاسمی مسئول کتابخانه عمومی امامت بومهن، در راستای برگزاری باشکوه جشنواره رضوی به برگزاری مسابقه نقاشي از کتاب «دوست مهربان کبوترها» ویژه کودکان اقدام کرد.
پیش از شروع مسابقه توضیحاتی پیرامون جشنواره کتابخوانی رضوی و نحوه شرکت در مسابقه کتابخوانی ارائه شد و پس از جمع خوانی کتاب ، برگه های مسابقه نقاشي بین شرکت کنندگان پخش شد تا براساس داستان های خوانده شده نقاشي بکشند و جهت شرکت در بخش کودکان جشنواره رضوی ، به کتابخانه تحویل دهند .
ه

ادامه مطلب  

جايگاه خشونت و مدارا در اسلام  

یكی از موضوعات بایسته پژوهش جایگاه خشونت و مدارا در اسلام است. ضرورت این بحث ناشی از آن است كه دشمنان دین، و دین ستیزان، اسلام را دین خشونت و مسلمانان را خشونت گرا معرفی كرده وبه القای دهها شبهه پرداخته‌اند. از سوی دیگر چالش‌ها ونزاع‌های سیاسی، عقیدتی و اجتماعی مسلمانان سبب شده است كه دهها پرسش در جامعه دینی به وجود آید كه برخی از آنها اشاره می‌شود:1-اصولاً خشونت چیست؟2-آیا جهاد واجرای حدود شرعی از مصادیق خشونت است؟3-آیا برای رسیدن به اهدا

ادامه مطلب  

تعریف خشونت  

رسانیدن هرنوع ضربه به  دیگران را خشونت گویند. بنا براین خشونت تنها ابراز خشم و غضب بوده بلکه
ساحه وسیع را در برمیگیرد. اساس خشونت را ضرر رسانیدن به دیگران تشکیل میدهد. خواه ضررها ی مادی
باشد یا معنوی، جسمی باشد یا روانی و یا به اشکال دیگر صورت گیرد.
خشونت عبارت از برخورد زشت و ناسالم با جانب مقابل است که باعث ایجاد غصه و قهر میگردد.
نوع عمل فردی یا گروهی است که باعث صدمه فزیکی یا روانی گردیده ارزش های دیگران را صدمه میرساند.
خشونت عبارت از رفتا

ادامه مطلب  

پی بردن به خشونت درونی افراد با نگاه کردن به راه رفتن شان  

پی بردن به خشونت درونی افراد با نگاه کردن به راه رفتن شان


خشونت در این روزها به سراغ هر کسی بروید،چرا که آدم ها مکر و حیله شان تمامی ندارد و این باعث خشونت فرد مقابل میشود و خیلی موارد دیگر.حالا ما یک نوع خشونت داریم به نام خشونت درونی،خب بریم سراغ یک سوال:خشونت درونی افراد چطور نمایان میشود؟چطور میتوانیم با نگاه کردن به راه رفتن این فراد به خشونت درونی شان پی ببریم؟

ادامه مطلب  

یک روز با کتابخانه  

"اطلاعیه"
"یک روز با کتابخانه"
 
اداره کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت گرامیداشت هفته جوان از علاقمندان جهت شرکت در برنامه "یک روز با کتابخانه" به شرح ذیل دعوت به عمل می­آورد:
مسابقه نقاشي (کشیدن نقاشي در محل مسابقه با موضوع آزاد)
مسابقه کاردستی (درست کردن کاردستی در محل مسابقه و یا تحویل کاردستی های آماده شده از قبل)
مسابقه قصه گویی
زمان: پنجشنبه مورخ 30/2/95  ساعت10 صبح لغایت 14 عصر
مکان: کتابخانه عمومی یادگار امام (ره)
به نفرات

ادامه مطلب  

خشونت  

خشونت حالتی از رفتار است که با استفاده از زور فیزیکی و یا غیر فیزیکی فرد خشن خواسته خود را به دیگران تحمیل می‌کند. خشونت ممکن است در اثر خشم اتفاق افتد. خشونت از نظر لغوی به معنای خشکی، تندی و سختی است.
هرگونه رفتاری که با هدف وارد نمودن آسیب به یک یا بیش از یک پدیده صورت گیرد رفتار خشونت‌آمیز نام می‌گیرد. رفتار خشونت‌آمیز می‌تواند در سطح آگاهانه یا ناآگاهانه صورت گیرد.

ادامه مطلب  

مسابقه نقاشی محرم  

 
به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، مسابقه "نقاشي محرم" ویژه کودکان 7 تا 12 سال برگزار می شود. در این مسابقه کودکان باید نقاشي های خود درباره یکی از موضوعات عاشورا، شهیدان کربلا، عزاداری در ایام محرم را تا 2 آبان ماه به کتابخانه تحویل دهند. گفتنی است نقاشي با هر یک از ابزار نقاشي از قبیل مدادرنگی، آبرنگ و... که انجام شود مورد قبول است و در پایان نیز به آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد. 

ادامه مطلب  

همزمان با دهه کرامت يرگزاري مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان در کتابخانه آزادی خرمشهر  

به گزارش روابط عمومی اداره كتابخانه های عمومی خرمشهر  همزمان با دهه کرامت یک دوره مسابقه نقاشي با موضوع امام رضا (ع ) و حضرت معصومه (س) با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم دینی و اخلاقی و سیره ائمه اطهار و به همت کتابخانه عمومی آزادی دراین کتابخانه برگزار گردید .  درپایان این مسابقه به 12نفر از برگزیدگان هدایایی برسم یاد بود اهداء گردید .
 
 

ادامه مطلب  

خشونت خانگی چیست و چه کسی قربانی آن می‌شود؟توصیه‌هایی برای قربانیان همسرآزاری  

فهیمه حسن‌میری: در كنار خشونت‌های رفتاری و گفتاری كه هر كدام از ما ممكن است در سطح شهر با آنها مواجه شویم، عده‌ای هستند كه حتی در محیط خانه هم از این پرخاشگری‌ها در امان نیستند و در اصطلاح دچار «خشونت خانگی» محسوب می‌شوند. اگرچه بخش زیادی از این خشونت‌های خانگی پنهان می‌مانند، اما ممكن است تنش‌های روحی، كبودی‌ها و زخم‌ها بالاخره پرده از این اتفاق بردارند.
 

ادامه مطلب  

تعریف خشونت  

تعریف خشونت معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به كار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای كه از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده كه خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و اجتماعی. در جنبه شخصی، قربانی خشونت آسیب بدنی می بیند، تحقیر می شود. شخص خشونت دیده اگر كودك باشد،

ادامه مطلب  

برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه بقیه الله اعظم باروق  

کتابخانه بقیه الله اعظم باروق از کتاب دوست مهربان کبوترها مسابقه نقاشي برگزار می کند
علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه، فرم های مربوطه را از کتابخانه تهیه نمایند.
مهلت شرکت در این مسابقه تا 15 تیر ماه می باشد.
جمعی از بچه های کانون بقیه الله مسجد جامع باروق در این مسابقه شرکت کردند.

ادامه مطلب  

راه حل های مقابله با خشونت در دنیای مجازی  

راه حل های مقابله با خشونت در دنیای مجازی
 
خشونت های مختلف سایبری برای همه ممکن است رخ دهد چگونه می توانیم فرزندمان را از این مزاحمت ها در امان نگه داریم و آموزش های مهم در این زمینه چگونه اند راه و روش های مقابله با اینگونه خشونت ها و مزاحمت ها و آزار و اذیت های مجازی چگونه است.

ادامه مطلب  

خشونت خانوادگی منشا خشونت اجتماعی  

کارگروه تربیتی پرتال جامع و تخصصی کودک، مهدکودک و خانواده: اگر صفحات حوادث روزنامه ها را مرور کنید به وفور خبرهایی را مشاهده میکنید که جنایتهایی بر اثر خشونت بی مورد و یا عصبانیت آنی اتفاق افتادهاست. و به واقع باید اظهارداشت که خشونت جزو لاینفک جنایت است بنابراین پیشگیری از خشونت در خانواده و جامعه یک مساله مهم و حایز اهمیت محسوب می شود.

ادامه مطلب  

چرا جوانان رفتار خشونت آمیزی دارند؟  

چرا جوانان رفتار خشونت آمیزی دارند؟
خشونت نوجوان  رفتارهای مضر است که می تواند در اوایل نوجوانی شروع و تا بزرگسالی ادامه دارد.فرد جوان می تواند یک قربانی، مجرم، و یا شاهد خشونت باشد.اعمال خشونت آمیز می تواند شامل  قلدری,بارزه، از جمله مشت زدن، لگد زدن، سیلی زدن، و یا هدف قرار دادن,استفاده از سلاح هایی مانند اسلحه یا چاقو.
نوجوانان خشونت گرا معمولاٌ قدرت کنترل رفتار خود را ندارند و ، رسوم و اخلاقیات جامعه ای را که در آن زندگی می کنند ، زیر پا

ادامه مطلب  

برگزاري مسابقه نقاشي ويژه کودکان پيش دبستاني در نور  

مسابقه نقاشي به مناسبت دهه محرم ویژه کودکان پیش دبستانی موسسه قرآنی ندای وحی شهرستان نور در اداره جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی نور ، طیبه اسماعیلی مدیر موسسه قرآنی ندای وحی در روز یکشنبه 18 مهر ماه جاری در تشریح این خبر گفت: مسابقه رنگ آمیزی و نقاشي ویژه کودکان پیش دبستانی با موضوع واقعه عاشورا در بخش کودک ویژه موسسه قرآنی در اداره جمعیت هلال احمر نور برگزار شد.اسماعیلی با اشاره به هدف برگ

ادامه مطلب  

چرا جوانان رفتار خشونت آمیزی دارند؟  

چرا جوانان رفتار خشونت آمیزی دارند؟

خشونت نوجوان  رفتارهای مضر است که می تواند در اوایل نوجوانی شروع و تا بزرگسالی ادامه دارد.فرد جوان می تواند یک قربانی، مجرم، و یا شاهد خشونت باشد.اعمال خشونت آمیز می تواند شامل  قلدری,بارزه، از جمله مشت زدن، لگد زدن، سیلی زدن، و یا هدف قرار دادن,استفاده از سلاح هایی مانند اسلحه یا چاقو.

ادامه مطلب  

«خشونت» زاده افول صمیمیت در جامعه  

به گزارش پایگاه خبری علت، سردار سعید منتظرالمهدی در یادداشتی به پایگاه خبری علت درباره ریشه‌یابی علل بروز خشونت در جامعه که پرسش مهر رییس جمهوری بود، نوشت:« ۱.میزان شیوع و نرخ وقوع خشونت، اعم از خشونت بین فردی و نزاع جمعی و درگیری های درون خانوادگی، در جامعه ما کمی نگران کننده بنظر میرسد. 
 

ادامه مطلب  

مهار خشم و خشونت و رفتارهای خشونت آمیز  

مهار خشم و خشونت و رفتارهای خشونت آمیز

 خشم را با چه رفتارهایی می توانیم کنترل کنیم رفتارهای خشونت آمیز چگونه مهار می شوند تزفندها و توصیه های موثر در این رابطه چگونه اند بهتر است از افراد عصبی و خشن دوری کنید و تا جایی که می توانید بر خود و اطرافیان سخت نگیرید و لبخند را فراموش نکنید

ادامه مطلب  

خطر خشونت در نوجوانان  

خطر خشونت در نوجوانان
معرفی مختصر کتاب های سنجش و مهار خطر خشونت در نوجوانان و مقدمه ای بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی.
 
 
«سنجش و مهار خطر خشونت در نوجوانان»
اثر مشترك «رندی بورام» و «دیوید ورهاگن» / ترجمه عطاالله محمدی/ انتشارات ارجمند/ در 288 صفحه و به بهای هفت هزار و 900 تومان و با شمارگان 1100 نسخه
نویسندگان این کتاب علاوه بر این‌که به معرفی علمی ابزارها پرداخته‌اند، چگونگی مصاحبه‌ گرفتن و نوشتن گزارش‌ها برای ارسال به دادگاه را نیز برای رو

ادامه مطلب  

ابعاد خشونت علیه زنان  

به طور کلی خشونت را می توان از پنج بعد بررسی کرد. 1.خشونت جسمی نظیر کتک زدن. 2. خشونت روانی: تحقیر و سرزنش مداوم، مسخره کردن، احساس گناه دادن به طرف مقابل، فحاشی کردن، زیر سوال بردن یا بی اهمیت جلوه دادن فعالیت های فردی و اجتماعی طرف مقابل، بی توجهی و بی اعتنایی. 3. خشونت مالی: در مضیقه قرار دادن فرد مقابل، به گونه ای که همواره او را محتاج یا در فقر نگه دارند. این مورد می تواند یکی از معیارهای اصلی سنجش نابرابری های جنسیتی به شمار آید. نمونه بارز آن

ادامه مطلب  

مسابقه کتابخوان جشنواره رضوی  

به اطلاع اعضاء کتابخانه عمومی ابن سینا زیارت رسانده می شود که جشنواره رضوی مسابقه کتابخوان بصورت آنلاین و مکتوب اجرا می کند که به شرح زیر است :
الف-مسابقه آنلاین :
اعضاء جهت شرکت در مسابقه آنلاین می توانند به سایت های زیر مراجعه کرده و در مسابقه شرکت نمایند:
www.shamstoos.ir
 
www.bousherhrpl.ir
 
ب- مسابقه مکتوب:
1-مسابقه مکتوب  از دو کتاب اعترافات غلامان و امام علی بن موسی الرضا (ع) انجام می گیرد که اعضاء جهت شرکت در مسابقه می توانند فرم پاسخنامه را از کتابخا

ادامه مطلب  

نتایج مسابقه نقاشی: به مناسبت ماه محرم  

            v                 نتایج مسابقه نقاشي: به مناسبت ماه محرمv                      موضوع نقاشي : ماه محرمشرایط شرکت در مسابقه : جهت شرکت در مسابقه برگ های مخصوص مسابقه را از دفتر مدرسه تحویل بگیرید.کلیه دانش آموزان علاقمند به نقاشي می توانند در این مسابقه شرکت کنند.          داوری نقاشي براساس شرایط :(مفهومی بودن- خلاقیت داشتن - زیبا و تمیز بود

ادامه مطلب  

تعریف خشونت !  

خشونت چیست؟خشونت یک کلمه عربی است که در لغت خشن شدن را گویند.
 
تعریف خشونت 
رساندن هر نوع ضرر به دیگران را خشونت گویند . بنابر این خشونت نه تنها ابزار خشم و غضب بوده بلکه ساحه وسیع را در بر میگیرد. اساس خشونت را ضرر رسانیدن به دیگران تشکیل میدهد . خواه ضررهای مادی باشد یا معنوی جسمی باشد یا روانی یا به اشکال دیگر صورت گیرد.
خشونت عبارت از برخورد زشت و ناسالم و با جانب مقابل است که باعث ایجاد غصه و قهر میگردد.
خشونت نوع عمل فردی یا گروهی است که با

ادامه مطلب  

تاریخچه بازی های GTA  

 وقتی که صنعت بازی های ویدئویی اندک اندک استاندارد های آزادی عمل و خشونت را به بازیباز ها تحمیل می کرد، راکستار با ظهور پدیده ای به نام Grand Theft Auto تمامی مرزها و حدهای وقت را، تهی خواند.میزان پیشرفت علم در دهه 90 تا حدی نبود که در برخی مراحل از بازی ها، شاهد تلفیق سبک ها باشیم. حتی عناوین ریسینگ (مسابقه ای) تنها در چند مسیر مسابقه ای کوتاه بودند و بازی های شوتر، تنها در تیر اندازی خلاصه می شدند. اما از خلاقانه ترین اعمال در دهه 90 در بازه ی صنعت با

ادامه مطلب  

مشاهده خشم و خشونت در میان مردم  

مشاهده خشم و خشونت در میان مردم

 
خشم و خشونت یکی از رفتارهایی است که به وفور در میان مردم جامعه ما دیده می شود متاسفانه در رده های کشورهای قرار داریم که با رفتارهای خشمگینانه باهم برخورد میکنند اختلال دوقطبی یکی از مهمترین عوامل بروز رفتارهای پرخاشگرانه است.

ادامه مطلب  

خشونت  

 
پرسش مهر   95رئیس جمهور 
هفدهمین پرسش مهر رئیس جمهور امروز مطرح شد.
رئیس جمهور از دانش آموزان،دانشجومعلمان وفرهنگیان خواست:از کجا خشونت نشأت گرفته است و چگونه عده ای خشونت را می آموزند. در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟.
چگونه می توانیم کشوری داشته باشیم، جامعه ای داشته باشیم دارای رحمت اسلامی و نبوی.
و چگونه می توانیم جوامع منطقه و جهان را از خشونت برهانیم؟.

ادامه مطلب  

مسابقه نقاشی  

گروه سلامت روان کشار بالا جهت تشویق و استعداد یابی دانش اموزان روستا اقدام به برگزاری مسابقه
نقاشي  نموده است
تعداد شرکت کنندگان :
مقطع ابتدایی دخترانه 97نفر
مقطع ابتدایی پسرانه 139 نفر
مقطع راهنمایی دخترانه 72 نفر
مقطع راهنمایی پسرانه 19 نفر
زمان برگزاری :
15 اردیبهشت ماه 1395
 

ادامه مطلب  

 

به اطلاع می رساند تمامی کتابهای مسابقه رضوی در کتابخانه ولیعصر (عج) موجود می باشد لذا اعضاء محترم کتابخانه ولیعصر (عج) که تمایل دارند در این مسابقه رضوی شرکت کنند می توانند به کتابخانه  مراجعه نموده و کتاب مورد نظر خود را تهیه نمایند. قابل ذکر است همراه کتاب برگه آزمون کتاب مورد نظر خود را می توانند از کتابدار تحویل بگیرند . همچنین  برگه های نقاشي مسابقه رضوی نیز از طرف نهاد ارسال شد اعضاء نوجوان و کودکی که تمایل داشته یاشند می توانند به کتاب

ادامه مطلب  

خلاصه برنامه هاي اجرايي هفته دفاع مقدس1395اداره كتابخانه هاي عمومي نور  

* برگزاری نمایشگاه كتاب از كتب موجود در كتابخانه با موضوع دفاع مقدس در كتابخانه های عمومی شهرستان نور
* برگزاری مسابقه مكتوب كتابخوانی از كتاب "دختر شینا"
* برگزاری نشست تخصصی كودك و نوجوان با موضوع دفاع مقدس در كتابخانه عمومی شهید شیخ فضل الله نوری
* برگزاری مسابقه نقاشي كودكان به مناسبت هفته دفاع مقدس در كتابخانه عمومی شهید شیخ فضل الله نوری
* برگزاری مسابقه نقاشي به مناسبت هفته دفاع مقدس در كتابخانه عمومی شهید ناطق نوری بلده
* برگزاری نما

ادامه مطلب  

دانشنامه نقاشی کودکان ایران  

پروژه «دانشنامه نقاشي کودکان ایران» آغاز بکار کرد.
پروژه دانشنامه یا دایرت المعارف نقاشي کودکان ایران، چند سالی است توسط «میکاییل رحمانی» به مرحله فراخوان عمومی و آرشیو نقاشي کودکان و گردآوری اطلاعات مربوط به آن رسیده است. این پروژه هنری و تحقیقاتی در قالب مسابقه و گردهمایی های ماهانه سعی دارد نقاشي های کودکان سراسر ایران را در آرشیوی دیجیتالی و در چند مجلد همچون یک دایرت المعارف به چاپ رشانده و منتشر کند. همچنین در کنار نقاشي کودکان، مق

ادامه مطلب  

اطلاعیه جهت شرکت در مسابقه نقاشی در هفته دفاع مقدس  

 
توجه،توجه،توجه
اعضای محترم کتابخانه قائم ،به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس ،مسابقه نقاشي بین خردسالان،کودکان ،نوجوانان در کتابخانه روز پنج شنبه به مورخه     1395/6/31  برگزار خواهد گردید.لذا از علاقه مندان دعوت می شود در این مسابقه شرکت نمایند.

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1